logo
Cursor

Lifting 'tekutými nitěmi'

Úvodní stránka  »  Estetické zákroky  »  Lifting 'tekutými nitěmi'

Korekce povadlé kontury obličeje od určitého věku zajímá, jak může, tak ženy. V poslední době největší popularitě se těší technika biologického zpevnění kůže neboli technika biorevitalizace. Pomocí injekcí se v pokožce stimuluje vytváření sítě kolagenových vláken, které pracují jako biologická výztuž, drží a zpevňují pokožku.

Další informace o zákroku Lifting 'tekutými nitěmi'

Dříve se toto ošetření prováděno pomocí výplní na bázi kyseliny hyaluronové, což mělo za následek zvýšení váhy tkání v místě aplikace injekcí v důsledku přebytečného navázání na molekuly kyseliny hyaluronové vody. Další nevýhodou byla skutečnost absorpce kyseliny hyaluronové v průběhu stanovené doby. Výsledek byl úměrný množství a době působení kyseliny hyaluronové. Další nevýhodou je, že pro dosažení určitého výsledku je zapotřebí kúra několika aplikací.
Další možností biorevitalizace a biologického zpevnění tkání je aplikace vláken do podkoží, které díky traumatizaci podkožních struktur vyvolávaly zvýšenou produkci kolagenu v místě aplikace a vytvářely pletence pojivé kolagenové tkáně, které následně držely kůži. Některá vlákna dokonce umí přemístit tkáně a zafixovat je v nové poloze (APTOS), kde se za určitou dobu vytvoří kolagenová síť, která po vstřebání nitě nadále drží tkáně. Nedostatkem této metody ale je, že aplikace vláken vyžaduje aspoň 3-5 denní rehabilitaci a omezení sociálního života, což si nemůže dovolit každý.


Výhody této metody

Obrovskou výhodou vláken je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. U Aptosových vláken je to polykaprolakton – vstřebatelný chirurgický šicí materiál. Jeho sekundárním účinkem je hydratace kůže a stimulace v podkoží tvorby kolagenových vláken. Mimo jiné díky tomu, že polykaprolakton je syntetický materiál, je riziko alergií sníženo téměř na nulu.
Takovým způsobem se holandská laboratoř Aqtis Medical rozhodla spojit nadherné výsledky z aplikace polykaprolaktonových nití s šetrnějším postupem aplikace výplněmi. Tím se v současné době do rukou korektivních dermatologů dostávají tzv. „tekuté nitě“, tj. polykaprolaktonová výplň ELLANSE.
Od dalších preparátů se ELLANSE liší tím, že tvorba mladého kolagenu typu I. a III. probíhá nejen v místech kolem aplikovaného gelu, ale i uvnitř něj, což je spojeno s tím, že ε-polykaprolakton je podáván s karboxymethylcelulózou (gelovým nosičem), která resorbuje po 4-8 týdnech. Místo karboxymethylcelulózy postupně zaujímají mladá kolagenová vlákna. Právě proto se po biologické výztuži ELLANSE tvoří v pokožce měkká síť z kolagenových vláken, která přináší viditelné omlazovací účinky a není viditelná ani hmatatelná. Díky nadstandardnímu stimulačnímu působení výplně ELLANSE na podkožní kolagenový a elastinový matrix je dosaženo vyhlazujících účinků se zlepšením struktury kůže již po jedné aplikaci.
Řada výplní ELLANSE je zastoupena čtyřmi preparáty, které se neliší svou viskozitou, ale liší se délkou trvání estetických účinků (od 1 do 3,5 let). Přičemž výrobky s delší dobou výdrže ELLANSE L a ELLANSE E se doporučují pro vytváření objemu tkání a zpevnění tělových kontur.
Jako jediné akreditované pracoviště v České republice nabízíme tuto osvědčenou a bezpečnou techniku liftingu „tekutými nitěmi“, která je dokonale šetrná a účinná, což potvrzuje použití přípravků ELLANSE od roku 2006 v Evropě.
Více informací o dermálních výplních ELLANSE naleznete zde.

Hlavní oblasti pro aplikaci Ellanse

Otázky a odpovědi

Jsou nutné kožní testy před aplikací ELLANSÉ™?
Testování netřeba, ELLANSÉ ™ je biokompatibilní, což znamená, že můžete být okamžitě ošetřena. Jde o plně vstřebatelný přípravek, který se postupně v těle odbourává.

Jak dlouho trvá aplikace ELLANSÉ™?
Přibližně 30 minut, poté se rovnou navrátíte zpět do normálního každodenního života.

Jak dlouho efekt vydrží?
Mezi jedním až čtyřmi roky - závisí na volbě vhodného preparátu pro Vás. O tom je třeba se poradit s Vaším lékařem. Na celou tuto dobu získáte přirozený, hladký a mladistvý vzhled Vaší pleti.

Kolik aplikací je obvykle zapotřebí?
Obvykle je třeba pouze jedna aplikace. Okamžitý efekt je následován dlouhotrvající korekcí díky stimulaci tvorby kolagenu. Díky tomu získáte za investované peníze vysokou hodnotu pro Vás.

Jak se mám chovat po ošetření?
Je doporučeno nekoupat se v horké vodě, vyhnout se intenzivnímu cvičení alespoň 24 hod po ošetření, dále neopalovat se a to ani v soláriích, po dobu alespoň 1 týdne.

Stejně jako u jiných injekcí se mohou vyskytnout vedlejší účinky, jako je lokalizované zarudnutí, otok a modřiny. Pro více informací se prosím poraďte s Vaším lékařem.
Upozornění: Výše uvedené není náhradou za konzultaci s kvalifikovaným lékařem.

Postup liftingu

Procedura je rozdělená do 7 kroků:

  • Prohlídka a odlíčení
  • Vyznačení oblasti aplikace injekcí
  • Znecitlivení
  • Příprava injekční stříkačky
  • Injekce
  • Aplikace preparátu
  • Závěrečná péče

Používají se 4 druhy výplní Ellanse s různou dobou trvání účinků. Preparáty se neliší dle svých fyzických vlastností, aplikují se pomoci stejných jehel nebo kanyl a volí se c přihlédnutím k doporučením lékaře a požadavkům pacienta.
Více informací o postupu zákroku naleznete zde.

Jaké jsou výsledky procedury?


Lifting 'tekutými nitěmi'
Lifting 'tekutými nitěmi'
Lifting 'tekutými nitěmi'
Lifting 'tekutými nitěmi'

Média

Video


Psali o nás v magazínu Health & Beauty:


Obálka

Newsletter

Jsme i na sociálních sítích:

Kde nás najdete

Telefon

533 534 580 (ordinace)